טיפול הפוטו רג'וביניישן (Photo Rejuvination)

מאת : ד"ר גלי אהרובוניץ

טיפול שנועד לחידוש העור ונעשה לצורך שיפור מראה אסתטי. הטיפול תורם להעלמת אדמומיות, כתמי פיגמנט שפירים ולשיפור מרקם העור. הוא מקנה  לעור מראה  חדש, זוהר ואחיד.  

הטיפול ניתן במסגרת טיפולים בודדים להסרת כתמים ממוקדים, או במסגרת סדרה של 4-5 מפגשים האורכים 20-30 דקות בלבד.
סדרת הטיפולים מאפשרת שיפור מראה העור באזורי גוף שלמים: הסרת כתמים, העלמת נימים, סגירת נקבוביות פתוחות וחידוש העור באופן כללי, כך שהעור הופך להיות חלק יותר, אחיד יותר בגווניו ובעל מראה זוהר. 

יתרונותיו הבולטים של טיפול הפוטו רג'וביניישן הינם: תוצאות אסתטיות טובות המושגות באופן בלתי פולשני (ללא פגיעה בשלמות העור) וחזרה מידית לאורח החיים הסדיר.

נשים וגברים רבים סובלים משינויי גוון ומכתמים בעור הפנים, הידיים והמחשוף. הסיבות לכתמים הן שונות, אך לרוב מדובר בכתמי גיל, נמשים או כתמי שמש.

הנמשים, מתחילים להופיע בילדות ושכיחים יותר בקרב אנשים בעלי גוון עור בהיר המתגוררים במדינות חמות. חשיפה לשמש גורמת ליצירת נמשים חדשים (ולהדגשת הקיימים).

כתמי שמש, הנגרמים מחשיפה מרובה לשמש (במדינות חמות כדוגמת ישראל), גורמים למראה זקן יותר של העור. בארה"ב, כתמי שמש מופיעים על העור של תשעה מכל עשרה מבוגרים לבנים, ושכיחותם עולה  מגיל 35 ואילך.

נגעים אופיניים נוספים הינם כתמים אדומים מאורכים הנובעים מפריצה של נימים קטנים, הקרובים לפני העור ומשווים לו מראה אדמדם וסמוק.

הטיפולים לחידוש העור נערכים באמצעות שילוב של מכשור מתקדם המושתת על טכנולוגיית לייזר וטכנולוגיית IPL (Intens Pulse Light-הבזקי אור אינטנסיביים). טכנולוגיית ה-IPL מחדירה קרני אור נראה וקרני אינפרא אדום לעומק העור. אותו אור הוא בעצם אנרגיה, שבאורך הגל המתאים, "מתבייתת" על פיגמנטים שונים, נבלעת בתוכם, מחממת  ומפרקת  אותם.

למרות שרואים את הכתם על פני השטח, המקור שלו הוא עמוק יותר, בשכבת הדרמיס, אליה קרמים קוסמטיים אינם יכולים להגיע. בהתאמה לסוג הטיפול ,  מכוונת קרן האור/לייזר לעומק העור ומעלימה את הבעיה ממש מהבסיס. לנימים אדומים מתאים אורך גל מסוים, לכתמים חומים מתאים אורך גל אחר, וכן הלאה. חלק מהכתמים מוסר רק על ידי מכשיר ה-IPL וחלק אחר ניתן להסיר רק על ידי מכשירי לייזר. לכן, השילוב בין המכשירים ייתן תוצאות מיטביות.

הטיפול במכשירי ה-IPL והלייזר  מביא גם לחידוש האלסטיות והרעננות של העור. האור  שחודר לתוך הרקמה, עובר תהליך של המרה לחום מקומי הגורם לגרויים של התאים המייצרים קולגן ואלסטין והללו מגיבים בייצור מוגבר של המרכיבים בעור . התוצאה – העור נראה צעיר, אלסטי ורענן יותר. למטרה זו, נדרשים מספר טיפולים (עד 5) , למרות שכבר בשלבים המוקדמים של הטיפול נעלמים הכתמים.

תופעות הלוואי הצפויות בעקבות הטיפול הן: אדמומיות ו/או בצקת (נפיחות בעיקר באזור האף והלחיים) חולפת עשויים להופיע מיד לאחר הטיפול. כתמי פיגמנט עשויים להתכהות בעקבות הטיפול וינשרו עד 14 ימים לאחריו.